Co mi może dolegać i jak mam sobie z tym poradzić?

Witam serdecznie zgłaszam się z następującym problemem. Mianowicie chodzi o mój stan zdrowia psychiczny i fizyczny. Jeśli chodzi o fizyczne to mam powiększone węzły chłonne od paru lat na szyi w pachwinach i malutki nad obojczykiem prawym od mojej strony. Mam problemy z jelitami z własnej głupoty mianowicie mialem nawykowe zaparcia (świadomie powstrzymywalem sie od stolca) prze zpare lat może z 4/5 teraz sa tego efekty ciągłe bóle brzucha, przelewanie, gazy (z rana czasami mam bardzo nabrzmiały brzuch od gazow zebranych w nocy podczas snu) codziennie rano jak sie budzę to zle sie czuje jest mi nie dobrze natomiast w ciagu dnia jest nawet dobrze. Moje stolce sa różne doslownie czasmai przez pare dni mam zielone, czasami rozwolnienie czasami bardzo ciemne czasami zwykłe a nie które lub większość ma niestrawione części jedzenia... 2 razy pojawila sie niewielka ilosc krwi. bolą mnie tez czesto plecy w odcinku piersiowym ale jak sie wyprostuje i w kregoskupie mi strzeli to jest dobrze na jakis czas potem spowrotem to samo (strasznie mi strzela kręgosłup) bolą mnie tez plecy w odcinku ledziwowym Przy wstrzymywanych gazach z rana jak sie budze. Jak zleci ze mnie wszysko to jest lepiej nic nie boli czuje ulgę. Jesli chodiz o moje problemy psychicznie boje sie ze choruje na raka ze ktorysz tych dolegliwości czy jelita czy węzły sa wynikiem nowotowru. Boje sie chodzić do lekarza (bo boje sie uslyszec o swoim stanie zdrowia) teraz i tak nawet nie mozna tylko telefonicznie. Węzły chłonne byc moze mam powiększone po przebytej kiedys mononukleozie... nie wiem nie mam pojęcia. W szpitalu powiedziano mi na usg ze sa odczynowe itp... natomiast ja sie boje ze nie są, mialem miec robiona biopsje, ale odstąpiono bo na usg węzły wyszy dobre... badanie usg nie moze wykluczyc węzłów nowotworowych tylko biopsja. Boje sie ze ktoregos dnia sie nie obudzę... teraz tez te problemy z jelitami boje sie ze to guz w jelicie bo pod lewym lukiem zebrowym cos mi przeskakuje i czuje ucisk... nie bol tylko ucisk ehhh jestem młody mam 19 lat cale zycie przede mną a ja juz takie problemy mam... teraz i tak moj stan psychiczny jest lepszy niz wcześniej. Odkad dowiedziałem sie ze to sa powiększone węzły chłonne boje sie ze sa nowotworowe bo często mnie bola sa twarde i nie ktore sie nie ruszaja... przepraszam za nie spójność w tym opise natomiast chcialbym powiedziec wiecej o moich dolegliwościach natomiast sie juz w tym glubie... prosze o porade

Dzień dobry. Myślę, że Pana wątpliwości mógłby rozwiać lekarz gastrolog. Wspomniał Pan jednak, że na razie odczuwa Pan zbyt duży lęk przed kontaktem z lekarzem. Dlatego też sądzę, że w tym momencie mogłaby Panu pomóc psychoterapia krótkoterminowa, w której skupiłby się Pan na tym lęku oraz na obawach związanych ze stanem zdrowia. W czasie takiej terapii mógłby Pan odnaleźć w sobie zasoby, dzięki którym udałby się Pan na konsultację medyczną i, jeśli lekarz stwierdzi taką potrzebę, potrzebne badanie (zapewne badanie krwi, moczu i kału, na podstawie których lekarz stwierdzi zasadność wykonania lub niewykonania kolejnych). Jelita są powiązane z naszym stanem psychicznym. Nadmierny stres osłabia pożyteczne bakterie jelitowe, a pogarszający się stan jelit negatywnie wpływa na samopoczucie. Złe samopoczucie powoduje jeszcze większe zmiany we florze bakteryjnej i tworzy się błędne koło. Być może więc przyczyną Pana problemów jelitowych jest stres. Myślę, że warto, by się Pan temu przyjrzał i skorzystał z konsultacji psychoterapeutycznej. Powodzenia!