Co mogą oznaczać te bóle głowy u 40-latka?

Dzień dobry.Od 15 miesięcy codzienny ból z tyłu głowy i pisk w uszach,a dokładnie potylica z lewej strony.Leki ogólnodostępne nie pomagają.2 wizyty na SOR i podanie leków typu Ketonal,pyralgina,poltram też brak efektu.2 x tomografia głowy plus 1x rezonans bez zmian.Rezonans kręgów szyjnych wykazały lekka przepuklinę między kręgami C5 a C6 podana blokada,bez efektu,wizyta u dwóch neurochirurgów którzy stwierdzili że to nie od przepukliny bo za mała że może neuralgia Arnolda,po czym kolejna blokada razem z kriolezja bez kontroli USG,bez efektu.5ciu fizjoterapeutów,3 neurologów,osteopata,rehabilitacja ZUS,wizyty na SOR i sporo innych lekarz poczynając od POZ.Badanie tętnic szyjnych też nic nie wykazało.Ból jest ciągły i uciskowy,lewa strona potylicy ,czasami powoduje silne skurcze do szczytu głowy i w okolice oka.Mrowienie i czasami lekkie pieczenie.Ucisk jest mocniejszy przy lekkim odchylaniu głowy do tyłu na lewy skos i otwieraniu buzi(ruch żuchwa góra,dół)Aktualnie od ponad miesiąca biore linefor w dawce 75 rano i wieczorem,brak efektu.Co można jeszcze zrobić czy jest jakieś badanie które mogło by naprowadzić od czego ten ból.Dodam że wykonuje zawód spawacza i głowa z szyja bardzo mocno pracują i układają się w nienaturalny sposób.Za rady z góry dziekuje

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Bardzo nam przykro, że występują u Pana tak uciążliwe dolegliwości związane z układem nerwowym. Na pewno wspomniane objawy obniżają jakość życia i utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Dobrze jednak, że wykonał Pan już wiele badań, które mogłyby potwierdzić lub wykluczyć poważniejsze schorzenia. Jednakże dotychczasowa diagnostyka nie przyniosła konkretnej odpowiedzi na występujące dolegliwości.

Bardzo istotnym byłoby znalezienie źródła bólu, aby móc zminimalizować lub całkowicie wyeliminować uciążliwe objawy. Być może przyczyną takich dolegliwości są napięciowe bóle głowy lub neuralgia potyliczna. Możliwe również, że tak długo odczuwane dolegliwości mają swoje podłoże psychosomatyczne. Potęgujący lęk o swoje zdrowie, mógłby powodować objawy bólowe w obrębie głowy.

Nie bez znaczenia także jest charakter wykonywanej przez Pana pracy. Jeżeli czynność taka jest powtarzana regularnie, istnieje pewne prawdopodobieństwo, że wpływa to na odczuwany ból głowy.

Ze względu na pewną odległość, trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na Pana pytanie. Zalecamy jednakże ponowną konsultację z lekarzem neurologiem, który pomoże zdecydować o dalszym postępowaniu.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/napieciowy-bol-glowy-przyczyny-objawy-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/nerwobole

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.