Co może znaczyć moja płaczliwość i rozdrażnienie?

Dzień dobry Przeważnie jestem osobą pozytywnie nastawioną do życia i uśmiechniętą, potrafię rozwiązywać problemy i jestem empatyczna. Jednak od jakiegoś czasu zauważyłam zmianę, głównie w moim związku. Zrobiłam się płaczliwa, rozdrażniona, mało co mnie cieszy. Nigdy tak nie miałam, głupi żart chłopaka potrafi spowodować, że się obruszam. To dla mnie nowe i choć nie chce się tak zachowywać, ale to momentami silniejsze ode mnie. Nadmienie, że mój ojciec był alkoholikiem, ale mieszkałam z nim tylko do 3 roku życia. Potem kontakt był bardzo sporadyczny, a od czasów gimnazjum zanikł. Proszę o odpowiedź.

Dzień dobry,
Podejrzewam, że powód takiego stanu rzeczy istnieje tylko jest na ten moment niedostępny Pani świadomości. Doradzałabym konsultację z psychologiem psychoterapeutą, który pomógłby Pani dotrzeć do źródła problemu oraz zwiększyć Pani wgląd we własne procesy psychiczne. Ciekawi mnie również to, co niedobrego obecnie dzieje się w Pani związku, gdyż zaznaczyła Pani iż problem jest widoczny głównie w tej relacji. Niestety nie wypowiem się szerzej na ten temat, gdyż opisana trudność wymagałaby wywiadu oraz szerszego omówienia lub być może podjęcia psychoterapii. Mam nadzieję, że wkrótce uda się Pani do specjalisty i razem z nim uda się dokładniej odpowiedzieć na postawione pytanie.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/