Co może znaczyć takie zachowanie męża?

Witam ! Mam lekki problem zrozumieć postawę męża , jesteśmy prawie 4 lata po ślubie , chodzi o jego siostrę , dziewczyna ma 21 lat jest od niego młodsza kolo 6 lat , zbliżają się jej urodziny lecz mój mąż zachowuje się tak jakby chciał zorganizować jej urodziny , zamawia tort , zaprasza gości , nie mogę tego zrozumieć ja w wieku 19 lat sama organizowałam sobie tego typu przyjęcia i uważam że brat tym bardziej nie powinien tym się interesować jeżeli chodzi o organizację wydawałoby mi się że zwiększony udział w tym wydarzeniu powinni mieć rodzice dodam że obydwoje żyją , jestem tolerancyjna , mieszkamy 50 km od nich jednak mimo wszystko wydaje mi się to dziwne , czy jest to normalne ? jeżeli chodzi o prezenty jestem za tym że skromny upominek wystarczy, mój mąż natomiast licytuję się z siostrą o prezent jak najdroższy mimo tego iż nie ma na to dużego budżetu , co za tym idzie mąż będzie wydzielał Żonie brak gotówki i nie zauważy iż część jej stracił na ten prezent po czym ucierpię ja. Zastanawiam się czym jest to spowodowane ? Proszę o pomoc.

Dzień dobry,
W trakcie czytania Pani opisu odniosłam wrażenie, że jest Pani zazdrosna o siostrę męża i doradzałabym bliższe przyjrzenie się temu. Jeśli chodzi o ocenę jego zachowania w kategoriach norma - psychopatologia to sądzę, że wszystko mieści się jak najbardziej w normie i chęć pomocy siostrze i cena prezentów to bardzo indywidualna kwestia. Uważam, że zachowanie Pani partnera jest czymś naturalnym i u jego podłoża może leżeć wiele hipotetycznych czynników np. silna więź z siostrą; spłacenie w ten sposób długu wdzięczności (jeśli taki istnieje); model rodzinnych relacji w którym kobiety są "rozpieszczane"; rodzinność i chęć świętowania razem; rodzinna tradycja obchodzenia w bardziej huczny sposób urodzin/imienin itp. Kwestii związanych z tym kto powinien być najbardziej zaangażowany w organizację przyjęcia nie rozstrzygnę, gdyż na ten temat mogłabym wypowiadać się jedynie na gruncie prywatnym a nie zawodowym i nie jest to pytanie dla specjalisty z zakresu zdrowia psychicznego. Doradzałabym Pani poprzyglądanie się temu, co leży u podłoża Pani negatywnych emocji z tym związanych. Ciekawi mnie jednocześnie to z czego dokładnie wynika Pani niechęć do całej tej sytuacji. Mam nadzieję, że przeanalizuje Pani dokładnie źródła swojej frustracji i odkryje w sobie antidotum na opisane trudności.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/