Co może znaczyć ten nowy guzek na szyi?

Witam mam pytanie jestem po usunieciu guza z lewej galezi zuchwy nie mam jeszcze wyniku z histopatologii ale po przeciwnej stronie przy uchu zrobil mi sie nowy guzek i szyja po przeciwnej stronie jest grubsza i wyvzuwam bolesny wezel chlonny ogolnie czuje sie bardzo zle mam bole glowy ktegoslupa i bol z prawej strony brzucha na dole nie ma miejsca w szpitalu chociaz dostalam skierowanie co mam robic ? Co sie ze mna dzieje jestem znerwicowana biore xanax leki przeciw bolowe i nic nie pomaga .

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Bardzo nam przykro, że wystąpiły u Pani tak nieprzyjemne i niepokojące dolegliwości. Rozumiemy obawy i niepokój o stan swojego zdrowia. Istotne jest, że poddała się Pani zabiegowi usunięcia guza i jest pod opieką specjalistów.

Wspomniany guz lewej gałęzi żuchwy może odpowiadać szkliwiakowi. Jest to rodzaj zębopochodnej zmiany. Guz ten bardzo długo nie daje żadnych objawów. Początkowo można zauważyć miejscowe rozdęcie kości, przyczyniając się do asymetrii twarzy, nagłe psucie się i rozchwianie zdrowych zębów. Dość rzadko występują dolegliwości bólowe. Mogą pojawić się zaburzenia czucia okolicy wargi i brody. Taką zmianę zawsze powinno się usunąć chirurgicznie.

Możliwe, że nowo powstały guzek i powiększony węzeł chłonny są zmianą odczynową po przebytym zabiegu. Operacja usunięcia guzka na pewno obniżyła w znacznym stopniu odporność.

Ze względu na odległość, bardzo trudno jest ocenić przyczynę powstałego guzka i powiększenie węzła chłonnego. Proponujemy, zatem konsultację z lekarzem chirurgiem lub internistą. Specjalista może zlecić dodatkowe badania, aby poznać przyczynę nowej dolegliwości.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/szkliwiak-plodowy-rzadki-nowotwor-ktory-zagraza-zwlaszcza-mlodym-osobom

https://portal.abczdrowie.pl/wezly-chlonne

https://portal.abczdrowie.pl/powiekszenie-wezlow-chlonnych

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.