Co oznacza górna granica normy intelektualnej w teście IQ?

Witam gdy miałem 16 lat miałem test iq u psychologa dzisiaj mam 19 zobaczyłem te papiery zapomniałem o nich i chciałem się dowiedzieć co oznacza (dokładnie) sformułowanie "górna granica normy intelektualnej" niestety nie było napisane jak nazywa się rodzaj testu oraz "obniżona możliwość uczenia się wzrokowo-słuchowego" to drugie bardziej chce się dowiedzieć czy jest to zmienna czy stała i czy jest to powód psychiczny czy fizyczny

Witam Pana,

test był wykonywany w wieku 16 lat, aktualnie ma Pan 19 lat - w związku z tym, badanie należałoby powtórzyć, aby móc wykorzystać je w diagnozie, zalecana jest diagnostyka psychoneurologiczna. W przypadku próby opanowywania umiejętności czytania i pisania - wymagana jest sprawna analiza i synteza słuchowa. Słuch fonematyczny to podstawa rozumienia wypowiedzi ustnych, poprzez prawidłowy odbiór i różnicowanie dźwięków mowy, co oznacza prawidłową analizę i syntezę słuchową wyrazu. Podczas badania należy wykluczyć czynniki zakłócające, jest to aspekt poznawczy, który po wpływem różnych czynników, w zależności od sytuacji ulega doskonaleniu, uczeniu się określonych umiejętności z wiekiem - wypracowuje się, wyodrębnianie zdań z potoku mowy, wyrazów w zdaniach, a także sylab i głosek w wyrazach.
Pozdrawiam serdecznie