Co oznacza szukanie takich sprzecznych cech w partnerze?

Co może oznaczać szukanie sprzecznych cech w partnerze? Jestem osobą, która w związku szuka stabilizacji, bezpieczeństwa, bycia akceptowanym, a więc takiej normalności. Jednocześnie potrzebuje bodźców, które pobudzałyby mnie do aktywności i bez tych bodźców ciężko mi żyć. A więc w partnerze szukam także szaleństwa, spontaniczności, przygód, adrenaliny. Z jednej strony szukam normalności/przeciętności (bo wiem, że zapewniłoby mi to spokojne życie), a z drugiej nudzi mnie to i odrzucam partnerów, którzy mi to mogą zapewnić. Szukam także osób niestandardowych, absurdalnych (tutaj to pozytywne określenie). Mam jednak wrażenie, że normalność/stabilizacja oraz szaleństwo/adrenalina, to dwa różne bieguny i mało jest takich osób, które zapewniłyby mi obie potrzeby. Czuję się przez to rozdarta, tak jakby mój charakter, ciało i osoba były podzielone na dwie części - spokojną i szaloną, a wybór partnera wiąże się z tym, którą część siebie wybrać, a którą odrzucić. Z tym, że kiedy odrzucam jedną część, jeden biegun, czuje się niekompletna. Nie wiem jak sobie z tym radzić. Co może oznaczać szukanie tak sprzecznych cech w partnerze? Czy może to wskazywać na jakieś zaburzenie osobowości?

Szanowna Pani,

proszę rozważyć dla siebie pomoc w formie psychoterapii, polecam paradygmat poznawczo - behawioralny, gdzie jedną z technik jest kontinuum poznawcze, możliwość osiągnięcia złotego środka - wypośrodkowania, ponieważ na minusie, jak i na plusie są skrajności.

Pozdrawiam serdecznie, Bożena Waluś