Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza taka diagnoza "ICD10 F92.8"?

Witam. Co oznacza taka diagnoza "ICD10 F92.8 inne zaburzenia zachowania i emocji"? Jakie są tego objawy i przyczyny? (Diagnoza została wystawiona po pobycie w szpitalu psychiatrycznym.) Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Miłość od pierwszego wejrzenia częściej przytrafia się mężczyznom

Są to zaburzenia zachowania, którym towarzyszą negatywne odczucia emocjonalne jak lek, depresja, które nie są diagnozowanie nigdzie indziej. Jednym słowem obraz zaburzeń jest na tyle niespecyficzny, że nie można skategoryzowac go w żadnej konkretnej jednostce chorobowej. Niestety skoro objawy są niespecyficzne, to o ich źródle może więcej powiedzieć tylko lekarz prowadzący, który stworzył wypis. Pozdrawiam

0

F92.8.
To zaburzenia zachowania socjalnego w w połączeniu z zaburzeniami emocjonalnymi. Zaliczenie do tej kategorii wymaga połączenia jednego z zakłócen zachowania socjalnego wymienionego pod F91 z wyraźnymi i permanentymi symptomami emocjonalnymi typu :
lęk, nerwica natręctw, depersonalizacja, derealizacja, fobia, nerwica hipochondryczna.
Co do przyczyn, tego nie da się tak sobie powiedzieć, bo psychika każdeg człowieka jest inna więc i przyczyny mogą być różne.
Może to byćnadużywanie subsantcji psychoaktywnych, dorastanie w trudnym środowsku socjalnym, trudne dzieciństwo - DDD i DDA,
przejcia traumatyczne, niektóre choroby zakaźne. Moim zdanie naważnieszym czynnikiem jest kumulowany chroniczny negatywny stres. W każdym razie jeżeli nie została Pani skierowana w szpitalu na psychoterapię indywidualną to powinna Pani o to zadbać, aby teraz nawet na własną rękę prywatnie zapewnić sobie wsparcie psychoterapeutyczne oraz odpowiednią psychoterapię nie wykluczajęc jednak ewentualnego leczenia farmakologicznego.
Pozdrawiam

Psychoterapeuta, psychosomatyk, coach, hipnoterapeuta i trener mentalny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy