Mieszane zaburzenia zachowania i emocji

Co oznacza taka diagnoza - mieszane zaburzenia zachowania i emocji - ? (wystawiona przez lekarza psychiatrę po pobycie w szpitalu psychiatrycznym).
ponad rok temu

Witam serdecznie, Mieszane zaburzenia zachowania i emocji dzielą się jeszcze na węższe kategorie zależnie od dominujących objawów emocjonalnych. Jednak główną cechą charakterystyczną jest współwystępowanie zachowań agresywnych, dyssocjalnych, buntowniczych wraz z widocznymi objawami depresji, lęku lub innymi zmianami emocjonalnymi. Leczenie tych zaburzeń polega najczęściej na połączeniu psychoterapii i socjoterapii z farmakoterapią. Pozdrawiam

Dzień Dobry,

Z tym pytaniem najlepiej byłoby żeby odpowiedział lekarz prowadzący w Szpitalu, który
zna Osobę leczona i Jej historię leczenia.

Z przesłaniem wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com