Co oznacza taki kolor wymiotów u niemowlęcia?

Witam mam pytanie.. Mój synek ma 4 tygodnie. Wczoraj po południu po karmieniu Mm ( dokarmiam Aptamil (pl Bebilon) pro Futura Pre zwymiotował 1 raz. Później było już ok i przed chwilą po karmieniu piersią zwrócilo mu w momencie odbicia się. Na spioszkach zauważyłam że coś było w tych wymiotach lekko zmieniony kolor ale nie całych wymiotów a tylko jakby coś wyszło razem z nimi koloru lekko brązowego aa to śladowe ilości ale jestem tym przerażona. Co to mogło być skoro jest tylko na mleku? Zdarzyło się to 1 raz oprócz tego nie ma żadnych innych objawów.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

proszę uważnie obserwować maleństwo, ponieważ na podstawie jednych wymiotów, których w dodatku sama Pani nie była pewna nie sposób domniemywać niczego. Jeżeli wymioty w kolorze odbiegającym od koloru mleka czy przetrawionego mleka powtórzą się, wówczas warto niezwłocznie skonsultować się z pediatrą, by wykluczyć krwawienie z układu pokarmowego.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://parenting.pl/ulewanie.

Warto także odróżnić ulewanie od wymiotów, zwłaszcza tych zwanych chlustającymi. W tym pierwszym przypadku nie ma powodu do obaw – dzieci z wielu powodów ulewają nadmiar mleka, zazwyczaj jednak jest to oznaka zbyt łapczywego jedzenia lub niedojrzałości układu pokarmowego. Wymioty mogą z kolei świadczyć o szeregu zaburzeń, ale pod warunkiem, że towarzyszą właściwie każdemu karmieniu.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/wymioty-u-niemowlaka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.