Co oznacza taki objaw w ciąży?

Witam jestem w 37 tygodniu ciazy i zaczęłam wymiotować kwaśnym żółtym sluzem z krwią w ciemnym kolorze a teraz bardzo pali mnie przelyk. Taki objaw mam pierwszy raz co to oznacza ?proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witam,

proszę niezwłocznie zgłosić się do lekarza lub bezpośrednio na izbę przyjęć. Wymioty w takiej postaci, jaką Pani opisuje są wysoce niepokojące, zaś obecność w nich krwi budzi podejrzenie krwawienia z przewodu pokarmowego. Więcej o przyczynach krwawienia z przewodu pokarmowego w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-z-przewodu-pokarmowego.

Krew w ciemnym kolorze, pojawiająca się w wymiocinach, może sugerować, że źródłem krwawienia jest przełyk (wyjaśniałoby tu uczucie pieczenia, które Pani opisuje) lub żołądek. Konieczne jest niezwłoczne wykluczenie pęknięcia żylaków przełyku lub żołądka. Tutaj dowie się Pani więcej o żylakach przełyku: https://portal.abczdrowie.pl/zylaki-przelyk.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.