Co oznacza taki świąd odbytu w nocy?

Dzień dobry, chciałbym uzyskać porady co mam zrobić. Mam problem już długi czas trwa to z 7 lat. Chodzę od lekarza do lekarza wykonuje badania wszystko na granicy normy, natomiast wyniki wątrobowe podwyższone Asat i Alat. Problem nie znika. Męczę się ze swiądem odbytu w nocy. Kiedy śpię nawet nie wiem kiedy drapie się w nocy. Rano wstaje nieprzytomny jestem zmęczony, nie mam na nic siły. Nie mam siły chodzić do pracy, zajmować się rodziną. Nie wiem już gdzie iść gdzie uzyskać pomocy. Byłem u psychiatry dostawałem leki po nich było jeszcze gorzej. Byłem u alergologa dostałem leki przeciwalergiczne żadnej zmiany. Robiłem badanie cukru jest na granicy normy. Chciałem zmienić życie biegałem zdrowo się odżywiałem i nic dalej to nie pomaga. Mam wrażenie, że jest jeszcze gorzej. Nie mam już siły. Proszę o poradę. Może ktoś się zmagał z taką przypadłością, może wie jak sobie z tym poradzić. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

Rozumiemy Pana niepokój związany ze stanem zdrowia. Przyczyn takich uciążliwych dolegliwości może być wiele, dlatego należałoby rozszerzyć diagnostykę o wiele badań, które wskazałyby źródło opisanego problemu.

Z racji odległości, trudno jest jednoznacznie ocenić Pana stan zdrowia. Dlatego też zalecamy konsultację z lekarzem internistą, aby dokładnie wskazał dalsze kroki postępowania.

Podwyższone próby wątrobowe mogłyby świadczyć o zaburzeniach ze strony przewodu pokarmowego, chorobach jelit oraz wątroby. Możliwe, że odczuwane problemy wynikające chociażby ze świądu odbytu związane są z nieprawidłową dietą, sposobem odżywania się, czy brakiem aktywności fizycznej.

Jeżeli pojawiłyby się dodatkowe dolegliwości ze strony końcowego odcinka przewodu pokarmowego, warto zgłosić się do lekarza proktologa, aby mógł odnaleźć przyczynę takiego stanu. Możliwe, że będzie niezbędne wykonanie dokładniejszych badań endoskopowych.

Zalecamy także przeprowadzenie badań pod kątem obecności pasożytów, zarówno w próbce krwi, jak i kału. Bardzo często ich obecność daje podobny objaw.

Życzymy Panu lepszego samopoczucia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/pasozyty-rodzaje-i-objawy-zakazen

https://portal.abczdrowie.pl/manometria-odbytu

https://portal.abczdrowie.pl/swiad-odbytu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.