Co oznaczają te krosty na skroni?

Dzień dobry od jakiegoś czasu na skroniach pojawiły mi się drobne troszeczkę jaśniejsze niż skóra krosty , nie jest to trądzik ponieważ nie da się to usunąć metoda mechaniczną a nawet znacznie to pogarsza sprawę powodując opuchliznę oraz wybrzuszenie zmian … próbowałem stosować maść Taconal która miałem w domu , niestety bez skutecznie , oraz serum do skory mieszanej tez bez efektu , czy jest ktoś w stanie określić czego dotyczą te zmiany ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety nie ma możliwości zdiagnozowania zmiany bez uprzedniej oceny wizualnej. Oznacza to, iż musi Pan udać się do gabinetu dermatologa, który po obejrzeniu opisanych przez Pana zmian będzie mógł powiedzieć coś więcej.

Stosowanie kosmetyków lub leków na własną rękę może nie rozwiązać problemu. Maść Taconal, którą Pan zastosował to antybiotyk stosowany w celu leczenia zakażeń bakteryjnych, a nie ma Pan pewności co do podłoża zmian. Trądzik również wymaga specjalistycznego leczenia, a niekoniecznie mechanicznego usuwania.

Ponadto pryszcze na skroniach mogą być związane z układem pokarmowym (trawiennym), stresem, odwodnieniem, brakiem snu lub używkami.

Podobna tematyka została poruszona w innym pytaniu: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tradzik-na-twarzy-dekolcie-i-plecach-oraz-cera-mieszana.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.