Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co powinnam zrobić, żeby zdrowo i mądrze schudnąć?

Od września 2015r. sporo schudłam. W miesiącach wrzesień-listopad moja dieta liczyła 1000-1200 kcal (stres, problemy)! W grudniu miewałam napady głodu, więc skutecznie odrabiałam straty i w efekcie końcowym kilogramy wróciły. Aktualnie dostarczam sobie 1400 kcal (jem regularnie, 4-5 posiłków), lecz znów chciałabym schudnąć, tym razem jednak zdrowo i mądrze. Moje CPM to 2200 kcal. Co powinnam teraz zrobić? Nie chcę jeszcze bardziej przytyć.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Najważniejsze, dopasować odżywianie do typu metabolicznego. Liczenie tylko i wyłącznie spożytych kalorii niczego nie wnosi. To charakterystyka typu metabolicznego determinuje sposób odżywiania. Co na śniadanie, co na obiad a co na kolację. W jakich ilościach i w jakich połączeniach. Jeśli to dobierzemy prawidłowo, wtedy nie będzie miało większego znaczenia czy zjemy 1300 czy 1600 kcal. Na charakterystykę typu metabolicznego składa się. Szybkość procesów energetycznych (tzw aceleracja), dominacja sympatyk - parasympatyk, szybkość procesów trawienia, szybkość procesów starzenia się organizmu, dominacja kataboliczna czy anaboliczna, równowaga kwasowo-zasadowa, reakcja organizmu na stres, funkcje endokrynne tarczycy i nadnerczy, i na dokładkę grupa krwi. Dopiero znając te parametry możemy mówić o zdrowym i mądrym odżywianiu a co się z tym wiąże, korekcie masy ciała. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy