Jaka ilość kalorii dziennie będzie dla mnie odpowiednia, by schudnąć?

Dzień dobry, Mam 18 lat, 167 cm i ważę 65 kg. Chciałabym zrzucić kilka kilogramów. Staram się odżywiać zdrowo, wyeliminować cukier, jeść pięć posiłków dziennie. Zaczęłam ćwiczyć - robię to co drugi dzień ok. 20-30 minut. Do tego raz w tygodniu gram w tenisa. Jaka ilość kalorii dziennie będzie dla mnie odpowiednia by schudnąć? Czy wystarczy taka dieta i ćwiczenia by powoli, ale trwale zrzucić kilogramy? Pozdrawiam.

Witam Panią,

przede wszystkim chciałam Pani pogratulować podjęcia zaangażowania nie tylko w stronę odchudzania ale także zdrowego trybu życia! Oczywiście przy odpowiedniej diecie będzie Pani w stanie powoli zrzucać balast ;)
W tej chwili zapotrzebowanie energetyczne (aby utrzymać wagę):
2327 kcal
15% białka: 349 kcal = 87 g
55% węglowodanów: 1280 kcal = 320 g
30% tłuszczu: 698 kcal = 78 g

Zalecałabym ograniczenie kaloryczności na początek do 2200 kcal, należy przy tym obserwować siebie i modyfikować dietę, ponieważ zależy ona od wielu indywidualnych czynników.

Pozdrawiam,

Klaudia Zasowska - Psycholog, Psychodietetyk