Jak mogę schudnąć w zdrowy sposób?

Podejrzewam u siebie zaburzenia odżywiania. Na samym początku mojego odchudzania schudłam przy wzroście 157 do 39 kg. Jednak później zaczęłam zwiększać kalorie o 100 na tydzień i zaczęłam tyć aż do 52 kg. Przez ostatnie dwa miesiące jadłam bardzo mało, ale moja waga raz spadała, później znowu wzrastała przez co w efekcie schudłam może 1 kg. Obecnie chciałabym schudnąć do około 45 kg, ale w bardziej zdrowy sposób. Jem w granicach 400-700 kcal i zastanawiam się jak mam zwiększyć kalorie by jeść w okolicach mojego cpm/ppm nie tyjac i zacząć chudnąc w zdrowy sposób?

Witam serdecznie,
niestety ale w tym momencie to Pani się głodzi a nie odżywia. W żadnym wypadku nie może Pani spożywać tak niskiej ilości kalorii. Ma Pani jedynie 18 lat i wyrządzi Pani sobie krzywdę na przyszłość. Zaraz zaczną się niedobory, zaburzenia hormonalne, zatrzyma się okres, zaczną wypadać włosy itp. Na Pani miejscu nie odchudzałabym się na własną rękę. Jak można wywnioskować z opisu nie potrafi Pani zadbać o zdrową i zbilansowaną dietę. Jadłospis powinien być dostosowany do Pani potrzeb.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pan możliwości dojazdu to przez internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk