Co robić z tymi zachowaniami 13-latki?

Mam pewne pytanie. Moja młodsza siostra ( lat 13) od jakiegoś czasu po obudzeniu się zaczyna mówić bez składu i ładu. Na początku się przestraszyłam że jakiegoś udaru dostała ale nie było oznak. Po minucie zaczęła mówić po polsku i była bardzo zdziwiona że nie rozumiałam o co chodzi. Ta sytuacja stała się dwa razy. A dziś wieczorem moja mama gdy poszla do jej pokoju ona natychmiastowo się obudziła, wstała, nieprzytomnie patrzyła i gdy moja mama zapytała co ona robiła - ona odpowiedziała że się uczyła łaciny ( nigdy nie miała takich lekcji) a gdy mama poprosiła o materiały z których się uczyła, Ona nie umiała ich wskazać. Po chwili wróciła do siebie. Zastanawiam się czy to normalne czy trzeba się tym zająć, bo jest to nieco przerażające.

Warto w pierwszej kolejności rozważyć konsultację z neurologiem dziecięcym - jeśli objawy go zaniepokoją, wskaże dalszą diagnostykę.