Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co sprawia, że czuję ból podczas siadania?

Dzień dobry, od jakiś dwóch dni czuje ból przy siadaniu, wyczułem guzek nad odbytem, dosyć twardy i nie jakoś bardzo ale jednak bolesny, czuje dyskomfort przy siadaniu i ogólnie lekko pobolewa. Co to może być? Do jakiego lekarza się udać? Dziękuję i pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 33 LAT około miesiąca temu

Jak możemy zapobiegać hemoroidom?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

guzek w okolicy odbytu, sprawiający dyskomfort, zwłaszcza podczas siadania czy wypróżniania, najczęściej wskazuje na chorobę hemoroidalną. Hemoroidy, czy też żylaki odbytu, to przykra dolegliwość, która coraz częściej dotyka również młode osoby, w tym i mężczyzn. Za hemoroidy odpowiedzialna jest przede wszystkim nieodpowiednia dieta i siedzący tryb życia, powodujący zakrzepy w naczyniach krwionośnych, tworzących struktury guzków krwawniczych.

Więcej informacji na temat hemoroidów pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hemoroidy-objawy-sposoby-i-rodzaje-leczenia.

Początkowe stadia tej choroby dają objawy takie jak ból, świąd, pieczenia i szeroko pojęty dyskomfort. Wówczas leczenie opiera się na niwelowaniu zaparć i wspieraniu perystaltyki jelit, a także uszczelnianiu naczyń krwionośnych, zmniejszaniu ich obrzęku.

W tym celu można kupić czopki, maści, a także preparaty doustne. Oczywiście najlepiej po uprzednich konsultacjach z lekarzem – może to być internista z przychodni POZ lub specjalista proktolog, który po badaniu per rectum będzie w stanie potwierdzić diagnozę lub zleci kolejne badania w celu ustalenia, czym jest guzek w okolicy odbytu.

Być może zainteresuje Pana także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/czy-to-na-pewno-hemoroidy-podobne-objawy-innych-chorob.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy