Co z żylakami przy opalaniu? Mam powikłania!

Witam serdecznie mam pytanie i zadaję je z pewną obawą ale musze zasiegnąć opinji proszę o pmoc. A więc tydzień temu byłam wraz z moim przyjacielem nad morzem leżeliśmy na ostrym słońcu i wszystko było by dobrze (pomimo tego iż byliśmy trochę spaleni) u mojego kolegi cała "spalenizna"zeszła jest tylko problem z jego nogą na której ma żylaki po 2 dniach zaczęła zmieniać kolor na bardzo czerwony aż prawie bordowy opuchła mu kostka jesteśmy zaniepokojeni nie wiemy co robić poroszę o pomoc!

KOBIETA ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Szanowna Pani,

Przyjaciel powinien pokazać nogę lekarzowi. Objawy, które Pani opisuje sa niepokojące. Jeśli towarzyszyły im wzmożone ucieplenie oraz ból, może to świadczyć o zapaleniu żył. Jeśli wspomniane przeze mnie objawy nie występowały nie można wykluczyć tego rozpoznania.

Jednak, by rozpoznanie było trafne, musi zostać przeprowadzone badanie fizykalne, dlatego doradzam nie zwlekać z wizytą u lekarza. Takich objawów nie należy lekceważyć.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty