Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co z żylakami przy opalaniu? Mam powikłania!

Witam serdecznie mam pytanie i zadaję je z pewną obawą ale musze zasiegnąć opinji proszę o pmoc. A więc tydzień temu byłam wraz z moim przyjacielem nad morzem leżeliśmy na ostrym słońcu i wszystko było by dobrze (pomimo tego iż byliśmy trochę spaleni) u mojego kolegi cała "spalenizna"zeszła jest tylko problem z jego nogą na której ma żylaki po 2 dniach zaczęła zmieniać kolor na bardzo czerwony aż prawie bordowy opuchła mu kostka jesteśmy zaniepokojeni nie wiemy co robić poroszę o pomoc!

KOBIETA ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Szanowna Pani,

Przyjaciel powinien pokazać nogę lekarzowi. Objawy, które Pani opisuje sa niepokojące. Jeśli towarzyszyły im wzmożone ucieplenie oraz ból, może to świadczyć o zapaleniu żył. Jeśli wspomniane przeze mnie objawy nie występowały nie można wykluczyć tego rozpoznania.

Jednak, by rozpoznanie było trafne, musi zostać przeprowadzone badanie fizykalne, dlatego doradzam nie zwlekać z wizytą u lekarza. Takich objawów nie należy lekceważyć.

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy