Jak sobie poradzić z tą relacją?

Witam, Pogubiłam się... Nie wiem co mam zrobić. Może zacznę od początku. Był on moim przyjacielem, chłopakiem, którego mogłam darzyć nieskończonym zaufaniem. I jak to zwykle bywa w bliskich relacjach damsko-męskich, jedno z nas się zakochało. A dokładniej on się zakochał. Nie wiedziałam co mam zrobić z tym faktem i jak ja robię zwykle zmiatam problemy pod dywan. Zaproponowałam, żebyś dali sobie czas, na przemyślenie. Aż do pewnej imprezy wszystko było w "normie". Jako iż byłam pod silnym działaniem środków wysoko procentowych, nie do końca wiedziałam czego chce. I stało się pocałowaliśmy się itp. itd. Czuję, że popełniłam poważny błąd, bo dałam chłopakowi nadzieję choć sama swoich uczuć nie jestem pewna. Przepraszam, że piszę chaotycznie, ale jestem roztrzęsiona. Nie lubię sprawiać bólu bez powodu...

Dzień dobry,
W takiej sytuacji doradzałabym szczerą rozmowę z nim o tym, co zaszło i przeproszenie go. Ja rozumiem, że jest Pani z tym ciężko ale czasu niestety się nie cofnie i trzeba zmierzyć się z konsekwencjami. On także powinien wiedzieć na czym obecnie stoi i nie robić sobie zbyt dużych nadziei. Każdy ma prawo do popełniania błędów więc doradzałabym przebaczenie sobie samej z jednoczesną próbą naprawienia chociażby częściowo tego błędu. Pani przyjaciel powinien także wiedzieć, że nie zrobiła tego Pani by zadać mu ból i sama Pani jeszcze nie wie, co do niego czuje. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/