Co znaczy bezsenność przy GAC i OCD?

Dzień dobry. Cierpię na bezsenność, GAD i OCD. Wcześniej na bezsenność bralem zolpidem ale balem się uzależnić bo bralem go dość dlugo. Poza tym z uzaleznieniem mialem już kiedyś problem. Tak wiec przeszsdlem na imovane. Problem w tym, że choć czuję się swietnie - Brak napiecia i mysli natretnych przy OCD to wręcz blogostan - to jednak lek chyba nie spełnia swojego przeznaczenia skoro 2 godziny temu zjadłem 3 tabletki. Polecacie coś mocniejszego? Po czym w końcu się wyśpię :/

Witam,

wskazana jest konsultacja w Poradni Leczenia Zaburzeń Snu oraz psychoterapia poznawczo - behawioralna.
OCD (zaburzenie obsesyjno - kompulsyjne), inaczej nerwica natręctw, to uciążliwe zaburzenie psychiczne, wymaga ukierunkowanego leczenia farmakologicznego i psychoterapii. Kompulsje czyli przymusowe czynności, np. mycie rąk, spowodowane są potrzebą rozładowania silnego napięcia (lęku) i paradoksalnie wzmacniają chorobę, są odbierane przez organizm jako nagroda (czynności neutralizujące), które wywołują myśli obsesyjne (przeżywane są w sposób przykry), które pojawiają się w głowie wskutek negatywnych automatycznych myśli (ocen, interpretacji). Kompulsje, przymusowe czynności mają zapobiec jakimś negatywnym zdarzeniom i to jest takie błędne koło. Wymagane jest leczenie psychoterapią poznawczo - behawioralną.

Pozdrawiam serdecznie