Co znaczy ten świąd całej skóry, wypadanie włosów i powiększone węzły chłonne?

Witam. Od 3 tyg mam swiad całej skóry. Tam gdzie się podrapie występuje rozlana krew jak siniak. Po za tym od 3 dni mam powiekszone wezly chłonne bolące z tyłu głowy wyżej szyi na potylicy. Dodatkowo czuje gorąc w głowie niby gorączka. Do tego od dłuższego czasu od pół roku wypadają mi wlosy bardzo. Między palcami u rąk zrobiła się swędzącą wysypka o charakterze bulek z wodą.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Dziękujemy za nadesłane pytanie. Niestety, nie jesteśmy w stanie postawić diagnozy przez Internet, bez badań. Pani objawy są niespecyficzne i mogą wskazywać na różne problemy zdrowotne (w tym poważne), np. chorobę zakaźną, uogólnioną reakcję alergiczną, problemy hematologiczne albo chorobę autoimmunologiczną.

Powinna Pani jak najszybciej zgłosić się do lekarza rodzinnego (POZ) lub internisty, który obejrzy Pani skórę i zbada węzły chłonne oraz pokieruje na dalsze badania. Na pewno należy zacząć od wykonania badań krwi – poszerzonej morfologii z OB i CRP. Konieczne może być też USG węzłów chłonnych. Przydatne informacje na temat potencjalnych przyczyn powiększenia węzłów chłonnych może Pani znaleźć np. w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/powiekszenie-wezlow-chlonnych.

Dopiero na podstawie wyników badań lekarz rodzinny będzie mógł postawić diagnozę i wdrożyć leczenie albo skierować Panią do specjalisty. Proszę nie zwlekać z wizytą!

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy dużo zdrowia!

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.