Co zrobić, aby pozbyć się obwisłego brzucha?

Witam. Jestem osobą szczupłą mam 158 cm wzrostu, waga 47-49 kg, rozbieżność wynika z cyklu menstruacyjnego. Moim problemem jest obwisły brzuch, nie jest go zbyt dużo ale jednak się pojawił. Ćwiczę przynajmniej 3 razy w tygodniu ok 40 minut, jeżdżę na rowerze, chodzę na spacery, basen, dyskoteki itd.Jestem osobą aktywną, obwisła skóra zasłania moje mięśnie brzucha, przez co nie wyglądam tak jakbym chciała. Proszę o jakieś porady. Co mogłabym zrobić w tym kierunku aby tego brzucha zaczęło ubywać?

Witam Panią,

Cieszę się że jest Pani aktywna, ponieważ wpływa to pozytywnie na naszą sylwetkę. Jeżeli sport mamy to teraz należałoby zdrowo się odżywiać. Zdrowe nawyki to 70% sukcesu w walce o wymarzone ciało. W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków, zjadać produkty jak najmniej przetworzone, nie mające dużej ilości cukru i tłuszczy nasyconych. do tego proszę zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Zaleca się wypijać około 2l płynów dziennie.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam,

Po pierwsze zmiana diety - zwiększenie spożycia warzyw, minimum 5 porcji dziennie, produktów pełnoziarnistych i zdrowych roślinnych tłuszczy (siemię lniane, orzechy, oliwa z oliwek) bogatych w kwasy tłuszczowe omega 3, a także picie wody mineralnej minimum 2 litry dziennie. Po drugie aktywność fizyczna - ćwiczenia na brzuch z obciążeniem. Wspomagająco do diety i ćwiczeń codzienny masaż (dłonią lub bańką chińską), który znacznie uelastyczni skórę - można dodatkowo zastosować kosmetyk ujędrniający.

Pozdrawiam,

Agnieszka Michałkiewicz
Dietetyk i Trener Personalny

www.klinikazywienia.pl

Dzień dobry,
Widzę, że poszukiwany jest doświadczony w operacjach plastyki brzucha lekarz do wykonania usunięcia nadmiaru skóry na brzuchu, zależy mi na możliwości wiarygodnej oceny dla wyczerpującej informacji.
Proszę o przesłanie prywatnie większego formatu zdjęć brzucha z projekcji przodu i boków, ale najlepiej i najbardziej praktycznie będzie zgłosić się na konsultację do mojego gabinetu, tylko wtedy będę mógł ocenić co należy zrobić jak można Pomóc.
Zapraszam na osobistą konsultację aby móc spokojnie przeprowadzić badanie wysłuchać oczekiwań i omówić szczegóły wraz z ceną operacji.
Wizytę można umówić drogą emaliową: kontakt@drjaworowski.pl
Informacje na stronie www. drjaworowski.pl
Dr Janusz Jaworowski