Co zrobić, jeśli osoba chora na schizofrenię notorycznie kłamie i popada w długi?

Dzien dobry mam pytanie czy mozna cos zrobic jak chora osoba na schizofrenie notorycznie klamie i wydaje pieniadze na inne rzeczy niz rachunki i zycie. Gdzie sie udac? Co zrobic, bo rodzina juz nie wydala na splacanie dlugow a rownoczesnie rodzina nie chce zostawic tej osoby, bez srodkow? Co zrobic w takim przypadku, prosze o rade.

Pytanie czy są to kłamstwa, wynikające z woli osoby chorej, czy objawy chorobowe (np głosy i lęk skłaniają ja do podobnych działań).
Proszę skorzystać z pomocy lekarza psychiatry (są także wizyty domowe), który pomoże pokierować leczeniem dalej. Być może szpital zamknięty, aż do czasu ustabilizowania się stanu psychicznego lub psychiatryczny oddział dzienny