Leczenie osoby chorej na schizofrenię

Szanowni Państwo, moje pytanie dotyczy leczenia osoby chorej na schizofrenie. Dotychczas podaję mojej cioci Orizon oraz prowadzę statystyki dotyczące działań leku oraz samej choroby. Czy istnieją jednak leki nowsze, lub po prostu inne, które mógłbym podawać osobie, którą się zajmuję? Może istnieją leki nowej generacji. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że pytanie wymaga więcej szczegółów. Liczę też na dodatkowe pytania z Państwa strony. Z poważaniem.

lek jest "dobrym "lekiem, gdy pacjent dobrze funkcjonuje w życiu i nie ma nadmiernych objawów ubocznych, jest kilka leków nowej generacji, ale decyzja należy do lekarza, który zna historię pacjenta i ocenia jego samopoczucie na bieżąco

Leki może przepisać tylko lekarz (w tym wypadku psychiatra). Jeżeli nie jest Pan lekarzem to nie może Pan podawać żadnych leków wedle własnego uznania