Co zrobić, żeby schudnąć z ud i brzucha?

Cześć mam na imie Lena mam 10 lat i ważę 49 kilogramów .Najbadzie chciałabym pozbyć się tkanki tłuszczowej z ud i z brzucha.Na śniadanie zjadam kanapke z białym serem pomidorem i ogórkiem .Na obiad zupę i ziemniaki z mięsem.Na kolacje jem kanapke lub nic.W czasie dnia zdarzy mi się zjeść coś słodkiego.Biegam wieczrami z koleżankami.Co mogę jeszcze zrbić aby schudnąć?

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Brak danych o wzroście uniemożliwia określenie czy masa ciała w tym przypadku jest prawidłowa.
Jeśli jednak widoczne jest nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej w niektórych partiach ciała,najskuteczniejsza będzie regularna aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie. Prawidłowa dieta, która wspomaga utrzymanie należnej masy ciała nie opiera się wbrew pozorom na spożywaniu małych ilości pokarmów, ale na wyborze produktów wartościowych żywieniowo.
Ograniczanie spożycia posiłków do 2, czy 3 dziennie i zbyt długie odstępy pomiędzy posiłkami powodują magazynowanie energii w postaci tkanki tłuszczowej. Należałoby więc zwiększyć liczbę posiłków do 5 mniejszych.
Wskazane jest codzienne spożycie chudych gatunków mięsa i ryb, produktów mlecznych, pełnoziarnistych produktów zbożowych, warzyw i owoców.
Jednocześnie konieczne będzie unikanie nie tylko słodyczy, ale też napojów słodzonych, żywności przetworzonej i kalorycznych przekąsek.