Codzienne ćwiczenia i brak efektów

Witam Nazywam sie Kacper mam 15lat ważę 80kg i mam 176 cm wzrostu mam w pasię ok96cm. Moim naj wiekszym problemem jest schudnąć z brzucha , ud , i rąk.Ćwiczę conaj mnej 1 godzinę dziennie ale nadal nie mogę schudnąć ważę sie co dziennię i nadal mam 80kg .
15 LAT ponad rok temu

Mgr Anna Czyż Dietetyk, Bydgoszcz

Witam. Panie Kacprze. Waga i obwód w pasie rzeczywiście przekraczają normy. Cieszę się że próbuje Pan coś z tym robić, bo nadmiar tkanki tłuszczowej szczególnie w okolicy brzucha jest niebezpieczny dla zdrowia. Nasuwa mi się kilka pytań - jak długo Pan ćwiczy (kiedy Pan zaczął), jakie to są ćwiczenia, czy wprowadził Pan jakieś zmiany w żywieniu? Jeśli ćwiczenia są urozmaicone, obejmują całe ciało, mają charakter aerobowy (długie mało intensywne) oraz jest stosowany zdrowy jadłospis i wciąż nie ma efektów należałoby skonsultować się z lekarzem w celu wykonania badań krwi (również pod kątem gospodarki hormonalnej). A pełny wywiad żywieniowy ustaliłby przyczynę problemów z nadwagą i byłoby możliwe wyznaczenie konkretnych zmian w żywieniu. Aha, proszę nie ważyć się codziennie! Wystarczy raz w tygodniu.

Witaj Kacper. Jak długo ćwiczysz? Często jest tak, ze jak ktoś dopiero zaczyna ćwiczyć, to pierwsze 2 tygodnie zatrzymuje mu się woda w organizmie i czasem zamiast chudnąć przez pierwsze dwa tygodnie waga może pójść nawet do góry. Oprócz tego, jeżeli zaczyna się ćwiczyć to zaczynają rosnąć mięśnie, dlatego w pierwszej kolejności nie patrz na wagę a na obwód, lub po ubraniach. Nie wiem jakie masz ćwiczenia? Dobór odpowiednich ćwiczeń jest bardzo ważny. I samymi ćwiczeniami cudów nie zdziałasz powinieneś na pewno do tego włączyć odpowiednio dobrany dla Ciebie program żywieniowy.