Codzienne wzdęcia i poranne wiatry od kilku lat wraz z nieregularnym stolcem zatwardzeniowym

W nastoletnim wieku chorowałam na żółtaczkę pokarmową "A". Ostatnie badania ginekologiczne wykazały że mam (PCOS). Badania USG jamy brzusznej w 2012 r OK. Problemem głównym są codzienne wzdęcia i poranne wiatry od kilku lat wraz z nieregularnym stolcem zatwardzeniowym. A od kilku dni pobolewa mnie wątroba - pod zebrami środkowo-prawa strona. Ból wzmaga bardziej po jedzeniu. Codziennym moim dodatkiem do żywności są słodycze; czekolady lub ciastka kruche. Bardzo proszę o poradę. Dziękuję.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Objawy jelitowe, które Pani zgłasza, mogą być wynikiem nadmiaru słodyczy, które nie dość że działają zapierająco to jeszcze powodują wiatry, ze względu na to że fermentują w organizmie. Bóle wątroby po jedzeniu mogą świadczyć o patologii w obrębie wątroby np. kamicy pęcherzyka żółciowego. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który pokieruje dalszą diagnostyką.
Pozdrawiam