Codzienne wzdęcia i poranne wiatry od kilku lat wraz z nieregularnym stolcem zatwardzeniowym
W nastoletnim wieku chorowałam na żółtaczkę pokarmową "A". Ostatnie badania ginekologiczne wykazały że mam (PCOS). Badania USG jamy brzusznej w 2012 r OK. Problemem głównym są codzienne wzdęcia i poranne wiatry od kilku lat wraz z nieregularnym stolcem zatwardzeniowym. A od kilku dni pobolewa mnie wątroba - pod zebrami środkowo-prawa strona. Ból wzmaga bardziej po jedzeniu. Codziennym moim dodatkiem do żywności są słodycze; czekolady lub ciastka kruche. Bardzo proszę o poradę. Dziękuję.

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Renata GrzechociĹska
83 poziom zaufania
Witam.
Objawy jelitowe, które Pani zgłasza, mogą być wynikiem nadmiaru słodyczy, które nie dość że działają zapierająco to jeszcze powodują wiatry, ze względu na to że fermentują w organizmie. Bóle wątroby po jedzeniu mogą świadczyć o patologii w obrębie wątroby np. kamicy pęcherzyka żółciowego. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który pokieruje dalszą diagnostyką.
Pozdrawiam
Pozdrawiam