Ćwiczenia i odżywianie w celu zrzucenia oponki z brzucha

Witam mam 15 lat i waże 105 kg mam 180 cm wzrostu niestety zamiast plaskiego brzucha mam oponke i chciałbym mieć jednak płaski brzuch myśle ze przydało by mi sie zrzucić z 20 kg proszę o poradę jak mam sie odrzywiac oraz ćwiczyć ponieważ mi na tym zależy z góry dziękuje
15 LAT ponad rok temu

Witaj,
Należna masa ciała dla ciebie wynosi - 75-80 kg, czyli 25 kg mniej niż ważysz obecnie. Na początku powinnaś wyeliminować błędy żywieniowe z diety - zapoznaj się z tymi artykułami:
http://portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-szczupla-sylwetke http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania http://portal.abczdrowie.pl/porady-dietetyczne-dla-odchudzajacych-sie
Aby schudnąć zacznij odżywiać się prawidłowo oraz zwiększ aktywność fizyczną by wysmuklić swoje ciało. Zacznij chodzić na basen, biegać oraz jeździć na rolkach czy rowerze, świetny jest również aerobik i zumba. Jeżeli chodzi o dietę zacznij spożywać regularnie 5 posiłków dziennie, co 3-4 godziny, przy czym śniadanie należy zjeść w ciągu 30 minut od wstania z łózka, a kolację na 2 godziny przed snem. Wzbogać swoją dietę w warzywa i owoce, które są źródłem błonnika i flawonoidów regulujacych przemianę materii. Ponadto w ciągu dnia wypijaj 2 filiżanki zielonej herbaty, a wieczorem przed snem herbatę pu -erh, która jest kupiona na wagę w herbaciarni. Wyeliminuj z diety fast foody, chipsy, słodzone napoje. W ciągu dnia jedz około 1500 kcal, nie mniej bo może wystąpić efekt jojo. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek