Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ćwiczenia mięśni pośladków

Czy można ćwiczyć mięśnie pośladków na siedząco w taki sposób że się je napina? czy może to spowodować rozrost mięśni?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Otyłość brzuszna a płeć

Jedną ze współczesnych chorób cywilizacyjnych jest bez wątpienia otyłość. Czy płeć w jakikolwiek sposób warunkuje jej wystąpienie? Na to pytanie odpowiada prof. Wojciech Drygas, internista.

Ćwiczenie o których Pani mówi to ćwiczenia izometryczne ale o niewielkiej intensywności. Mogą one utrzymywać mięśnie w dobrej kondycji i zapobiegać zmniejszaniu się masy mięśniowej ale nie spowodują one przyrostu tkanki. Żeby zwiększyć masę mięśniową należy wykonywać izolowane ćwiczenia siłowe (mało powtórzeń z submaksymalnym obciążeniem).

Ekspert w dziedzinie fizjoterapii i regeneracji, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Akademii Wychowania Fizycznego. Odbył kurs ortopedycznej terapii manualnej metodą Kaltenborna, terapii manualnej Plaatsmana i Medycznego Treningu Funkcjonalnego. Wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Fizjoterapeuta Polskiej Misji Olimpijskiej podczas EYOF 2015.
0

Witam,

Taki rodzaj spięcia mięśni pośladkowych zapewni jedynie ich odżywienie, przy rehabilitacji zapobiegnie zanikowi. Natomiast, aby przyczynić się do rozrostu należy wykonywać inny rodzaj ćwiczeń - np. 4 serie z małą ilością powtórzeń ale takim ciężarem, że ostatnie powtórzenie sprawi już duży trud.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy