Ćwiczenia przy osteoporozie i zniekształceniu trzonu po przebytym złamaniu kompresyjnym

W lipcu ubiegłego roku przeszłam niedokrwienny udar mózgu, po którym mam mniej sprawną lewą rękę i nogę. W trakcie tego pobytu w szpitalu stwierdzono również niedrożność lewej tętnicy szyjnej. Mam też osteoporozę.Stwierdzono spłaszczenie i klinowe zniekształcenie trzonu L1 najprawdopodobniej po przebytym złamaniu kompresyjnym. Czy w związku z powyższym wskazane mi są ćwiczenia usprawniające rękę i nogę ( w tym ćwiczenia rozciąjgające, czy też mam się ograniczyć do ćwiczeń z piłką i taśmą.

Witam,
może Pani wykonywać wszystkie dotychczasowe ćwiczenia a nawet więcej pod jednym prostym warunkiem: ma nie boleć w trakcie ani po ćwiczeniach. Ból jest informacją zwrotną o uszkodzeniu więc jeżeli będzie bolało przy ćwiczeniach to dokłada Pani do urazu. Jeżeli ma Pani zaleconą terapię manualną kręgosłupa należy nie przenosić sił mechanicznych przy zabiegach na okolicę uszkodzonego kręgosłupa. W warunkach domowych proponuję wypróbować nagrzewanie termoforem bolesnej okolicy kręgosłupa, po to, żeby rozluźnić mięśnie, które odruchowo napinają się przy dysfunkcji. Pozdrawiam Dziękuję

Witam,
ćwiczenia nie są zabronione, trzeba jednak obserwować czy w trakcie nich wykonywania nie pojawia się ból, wtedy należny przerwać i zmienić ćwiczenie.
Pozdrawiam