Czas oczekiwania na wprowadzenie się dziewczyny

To znów ja, dziewczyna od 9 miesięcy, mieszkam w Szwecji, nasze spotkania były długie, 1 raz przyjechalem do niej na tydzien a drugi raz ona do mnie na 2 tygodnie, poznalismy sie dobrze tak mysle, byla u mnie na moim urlopie, chcemy aby wyprowadzila sie do mnie za 2 lata po liceum, lecz wlasnie boje sie tego czasu oczekiwania, bo naprawde chce z nia byc, planujemy teraz aby za miesiac, dwa przyleciala do mnie do Szwecji, a potem swieta, wielkanoc, nie czesto niestety. ale chce byc z nia razem.

Witam,
Związek na odległość to wyzwanie, któremu wielu ludziom udaje się sprostać.Nie jest w stanie Pan przyspieszyc przyszłości.Jeśli Wam obojgu zależy, to może czas spędzony razem ale osobno a potem wyczekiwane spotkanie sprawi że Wasze uczucie się poglębi, umocni,będzie bardziej dojrzałe .Trening oczekiwania, odraczanie gratyfikacji szlifuja charakter ale i prawdziwe uczucie.
Z pewnością wzajemne pielegnowanie relacji jest niezbędne.Najważniejsze, że macie ustalony kierunek na przyszłość.
oczywiście że istnieje ta druga, mniej przyjemna opcja.Tak jak już wspomniałam - są rzeczy na które ma Pan wpływ (dbanie o związek), i takie które nie ( przyszłość).Zamartwianie niczego nie zmieni.Zalecam wiec optymizm i dbanie o relacje.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Myślę, nie nie ma co martwić się na zapas, tylko skupić na tu i teraz. Na tym by pielęgnować związek i relację. Macie wspólne plany i cele, do tego spotykacie się tak często jak to możliwe. Oprócz tego ważne, by dużo ze sobą rozmawiać np. przez telefon czy skype'a, opowiadać o swojej codzienności oraz swoich W uczuciach. Generalnie związek na odległość jest wyzwaniem, ale są pary które dobrze w nim funkcjonują. Powodzenia!

Pozdrawiam serdecznie.