Częste zmiany nastroju i lęki

Kolejny problem, z którym borykam się od 3 lat to częste zmiany nastroju, lęki. Około dwa lata temu miewałam bardzo częste ataki w nocy. Polegały na tym, że wybudzałam się ze snu jakby na bezdechu, ciężko mi to opisać, ale towarzyszyły temu: kompletna ciemność przed oczami, silne zawroty głowy, trudności z oddychaniem. Dodatkowo przez około rok czasu miałam niekończące się napady płaczu bez zadnego powodu! Proszę o pomoc. Co to może oznaczac?

Witam,

pisze Pani o przeszłości, jeśli jednak tego typu objawy wciąż Pani obserwuje, zachęcam do kontaktu z psychologiem/psychoterapeutą. Jeśli to będzie konieczne, także psychiatry. Objawy mogą być na tle nerwicowym, jednak żeby to potwierdzić lub wykluczyć, konieczna będzie wizyta u specjalisty. Proszę pamiętać, ze psychoterapia, ewentualnie połączona z farmakologią, daje dużo lepsze rezultaty niż samo tylko stosowanie leków, które wpłyną na nastrój (czyli objaw), ale nie na źródło problemów.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł ocenić Pani objawy, postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Proszę czym prędzej udać się do lekarza psychiatry. Wizyta jest w ramach NFZ - bez skierowania. Po, co się tak męczyć. Lekarz Pani pomoże, ta sytuacja trwa już zbyt długo.