Czy 11-latka jest sbyt szczupła?

Witam serdecznie moja córka ma 11 lat wazy 33 kg mierzy 147 cm jest bardzo szczupła martwię się ze za bardzo, córka je prawidłowo , ale dużo się rusza trenuje gimnastykę , ja tez jestem szczupła zastanawiam się ,czy jest to niedowaga , czy geny, czy może należałoby wykonać jakieś badania proszę o podpowiedz dziękuje

Dzień dobry,

faktycznie Pani córka znajduję się na granicy 10 percentyla co świadczy o tym, że ma niską masę ciała. Może się Pani z nią udać na konsultację do dietetyka, który sprawdzi czy dieta córki jest odpowiednia.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga