Czy Bibloc mogę łączyć z Xanax?

Witam, Od miesiąca biorę lek Bibloc 1,25 po pół tabletki. Od marca mam stany lekowe, ataki paniki. Czy bibloc mogę łączyć Z xanax? Od 2 dni mam duże nasilenie objawów. Wizytę u neurologa mam w piątek, ponieważ badanie EMG potwierdziło tężyczkę.

Wiele schorzeń cechuje się zespołem objawów, do których często zaliczają się także objawy psychopatologiczne. Tężyczka jest przykładem takiego schorzenia. Wymienię tutaj objawy sugerujące obecność tzw. tężyczki utajonej: 1. drętwienie i mrowienie kończyn, 2. bezsenność, 3. osłabienie, 4. ciągłe zmęczenie, 5. wzdęcia, 6. kołatanie serca i ból w klatce piersiowej, 7. kurcz mięśni twarzy, 8. kurcz palców dłoni, 9. wzmożone napięcie nerwowe. Do pospolitych przyczyn tężyczki należą niedobór witaminy D i niewystarczająca podaż wapnia w diecie. Wobec tego sposobem zapobiegania i jej leczenia jest przestrzeganie zaleceń żywieniowych ujętych w Piramidzie żywienia oraz suplementacja witaminy D jednym z powszechnie dostępnych preparatów zawierającym nie mniej niż 2000j. witaminy D3, przynajmniej w okresie od września do kwietnia, lub przez cały rok, jeśli nie jesteśmy w stanie w miesiącach letnich spełnić warunków zalecanej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Czytając Pani pytanie odnoszę wrażenie, że przyjmuje Pani objawowo 2 leki, z których żaden nie leczy przyczyny opisanego stanu chorobowego. Używany przez Panią od miesiąca Bibloc miał zapewne usunąć kołatania serca, a Xanax stany lękowe towarzyszące tężyczce, choć naraża Panią na uzależnienie lekowe. Mam nadzieję, że wizyta u neurologa przyczyni się do ostatecznego ustalenia przyczyn oraz wdrożenia właściwego leczenia Pani schorzenia i tym samym poprawy jakości życia. Przy okazji wymienię inne częste schorzenia, których objawami są także złożone objawy psychopatologiczne: niedoczynność tarczycy, nadczynność tarczycy, stan przedcukrzycowy i cukrzyca, niedokrwistość, niedociśnienie tętnicze oraz nadciśnienie tętnicze. Niedokładna analiza objawów chorobowych i brak odpowiednich badań dodatkowych doprowadzają do licznych pomyłek i nadrozpoznawalności zaburzeń psychicznych, na czele z legendarną nerwicą.