Czy ból brzucha ma związek ze złą dietą czy z chorobą?

Witam Od jakiś 2 tygodni pobolewa mnie brzuch, mam wzdęcia, brzuch rośnie jakbym była w ciąży. Byłam u ginekologa, lekarz powiedział, że wszystko jest w pożądku. Od tego czasu nie miałam kontaktu z płcią przeciwną. Choruje od dziecka na celiakie. Nie wiem czy mam to odbierać jako nieprawidłową diete czy może te objawy mogą być związane z jakąś poważniejszą chorobą.

Lek. Wojciech Zygmunt

Jeżeli choruje pani na celiakię to podane przez panią dolegliwości mogą być z nią związane. Konieczne jest całkowite wyeliminowanie z diety produktów zawierających gluten i zamiana ich na produkty bezglutenowe. Może pani w internecie znaleźć listę produktów dozwolonych i zabronionych. Pozdrawiam i życzę zdrowia.