Czy chęć bycia chorą psychicznie i umieszczenia w szpitalu psychiatrycznym jest normalna?

Chciałam zapytać czy chęć bycia chorą psychicznie i umieszczenia w szpitalu psychiatrycznym jest normalna? Choruję/chorowalam na depresję, chodzę na terapię. Często myślę o tym że psychiatra rozpoznaje u mnie zaburzenia osobowości lub chorobę psychiczną. Z niecierpliwością czekam aż skończą mi się tabletki i będę mogła znowu pójść do psychiatry, tyle że wizyty wyglądają zupełnie inaczej niż sb wyobrażam. Lubię wyobrażać sb próbę samobójczą, choć nie niby nie chcę tego robić...

Dzień Dobry,
Zadaje Pani pytanie na temat na definicji normalności - co to jest bycie normalnym ? Tutaj rozważania są niekończącym się dialogiem. Warto zapytać co Pani pomaga - jeżeli pewniej czuje się Pani pod opieką personelu w szpitalu to co w tym złego ? Pisze Pani, że chodzi na terapię - warto otworzyć ten temat z terapeutą. Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Dzień dobry!

Właściwą drogą leczenia depresji, obok przyjmowania leków, jest również psychoterapia. W toku psychoterapii można analizować to, skąd pojawiają się Pani marzenia o byciu chorą, fantazjowanie o umieszczeniu w szpitalu itp. Być może chorowanie kojarzy się Pani (świadomie lub - częściej - na poziomie nieświadomym) z byciem pod czyjąś opieką, byciem traktowaną poważnie, dostawaniem uwagi, zainteresowania, troski, wsparcia?

Pozdrawiam!