Czy córka może mieć zaburzenie odżywania?

Dzień dobry Mam problem z 17 letnią córką ,która przestała dwa lata temu jeść mięso na co z mężem wyraziliśmy zgodę.Problem jest taki, że z jadłospisu córka wyeliminowała całkowicie nabiał ,jajka ,ryby i masło. Proszę o poradę co w tej sytuacji zrobić ,ponieważ martwię się czy to nie jest zaburzeniem odżywiania.Dziękuję za poradę.Pozdrawiam

Witam serdecznie,
przejście na weganizm nie świadczy o zaburzeniach odżywiania, ale jeżeli córka wyeliminowała produkty odzwierzęce w celu odchudzania i nie bilansuje ich poprzez wprowadzenie do jadłospisu zamienników to juz jest powód do podejrzewania zaburzeń odżywiania. Należy zwrócić uwagę na to ile córka je i czy pokrywa swoje zapotrzebowanie energetyczne.
Nie jestem przeciwniczką weganizmu (każdy ma prawo wyboru), ale trzeba podejść do tematu rozsądnie. Jeżeli rezygnujemy z tak dużej grupy produktów to musimy wprowadzić inne aby pokryć swoje zapotrzebowania na białko, tłuszcze czy węglowodany oraz dostarczyć wszystkich niezbędnych witamin i minerałów.
w tym momencie nie odpowiem konkretnie na Pani pytanie ponieważ nie wiem jak córka się odżywia.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk