Witam,
ćwiczenia fizyczne wpływają na odprężenie psychiczne, ciało potrzebuje relaksu i sygnalizuje potrzebę tego - w celu poprawy samopoczucia, rozładowania napięcia mięśniowego i odwrotnie poprzez relaksację psychiki uzyskujemy odprężenie fizyczne.
Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Długotrwałe przyjmowanie dużych dawek leku może prowadzić do uzależnienia fizycznego i psychicznego. Nagłe odstawienie preparatu, po długim okresie stosowania dużych dawek, może powodować wystąpienie objawów zespołu odstawiennego, takich jak: bezsenność, ból głowy, bóle mięśniowe, wzmożony lęk i napięcie, pobudzenie psychoruchowe, stany splątania i drażliwości. W trakcie leczenia nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.
Proszę wdrożyć też odpowiednią higienę snu, czyli zapewnienie sobie przede wszystkim właściwych warunków w sypialni, pozwalających odprężyć się, wyciszyć i ułatwić produkcję melaniny, hormonu odpowiedzialnego za odpowiednie przeprowadzenie fazy zasypiania.

Podstawowe zasady higieny snu to:
wyeliminowanie wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych z sypialni bądź umieszczenie ich w miejscach znajdujących się jak najdalej od łóżka,
wyłączenie telefonu komórkowego,
usunięcie wszelkich źródeł światła naturalnego, a więc zasłonięcie okien żaluzjami, roletami bądź grubymi zasłonami,
odpowiednie wywietrzenie pomieszczenia przed udaniem się na spoczynek,
unikanie ostrych, rażących barw w sypialni,
spożycie lekkostrawnego posiłku, najlepiej na dwie-trzy godziny przed pójściem spać.
Sen najczęściej przychodzi wówczas, kiedy zostają spełnione trzy podstawowe warunki:

pojawia się biologiczne zapotrzebowanie na nocny odpoczynek,
osoba udająca się do snu jest zrelaksowana,
rytm okołodobowy wyraźnie wskazuje, iż dana pora na sen jest właściwa.
Pozdrawiam www.sferaterapii.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy leki na depresję mogą uzależniać?

Od wielu lat borykam się z fobią społeczną, nerwicą. W końcu postanowiłem udać się do specjalisty, za tydzień mam wizytę. Chciałbym rozwiać wszelkie wątpliwości związane ze stosowaniem leków. 1. Czy leki przeciwnerwicowe/przeciwdepresyjne uzależniają? Nie będzie problemu z ich odstawieniem? I czy bierze się je przez całe życie czy tylko okreslony czas, nie powodują np. Alzhaimera na starość? 2. Po odstawieniu choroba nie wróci ze zdwojoną siłą gorzej niż jest teraz? 3. Jeśli mam tylko nerwice, nie mam depresji to poprzez branie leków może uaktywnic się depresja? (Zachorowanie na nią) 4. Mocno się tyje? 5. Czy mocno ogłupiają? Pracuje intelektualnie, muszę zapamietywać sporo rzeczy i być w miare skupiony Przepraszam za sporą ilość pytań, z góry dziękuje i pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Proszę przedstawić wszystkie swoje obawy oraz preferencję swojemu lekarzowi psychiatrze, a ona/on dobierze Panu odpowiedni lek. Dysponujemy obecnie wieloma lekami. Uzależniające rzadko się stosuje, tylko w razie wyższej konieczności. Włącza się je i odstawia powoli, stopniowo aby uniknąć objawów odstawiennych. Nie wynikają one z uzależnienia tylko z reakcji receptorów. Być może będzie można je odstawić jeśli podejmie Pan psychoterapię, która przyniesie trwałe efekty. Nie ma żadnych badań odnośnie wpływu tego typu leków na Alzheimera, o których bym słyszała. Depresja może rozwinąć się poprzez nieleczone zaburzenia lękowe. Zaburzenia lękowe leczy się też antydepresantami. Odpowiadając zatem na pytanie- podjęte leczenie uchroni Pana przez depresją. Aktualnie stosowane antydepresanty nie "ogłupiają", można prowadzić pojazdy, pracować intelektualnie, studiować, pracować fizycznie. Jest kilka, po których można przybrać na wadze ale jak wspomni Pan o tym psychiatrze to na pewno wybierze dla Pana indywidualnie lek bez wpływu na masę ciała.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty