Czy e wyniku tych zbliżeń zapłodnienie było możliwe?

Witam, uprawiałem z dziewczyną seks oralny i spuściłem sie jej do buzi, poczym wytarlem penisa ktory byl mokry od sliny, praktycznie do sucha i jakos godzine pozniej podczas kolejnych zabaw wlozylem jej pare razy czlonka do pochwy, czy mozliwe jest zaplodnienie, jesli tak to w jaki sposob

Redakcja abcZdrowie

Witam, raczej nie ma takiej możliwości – plemniki mogą przeżyć po ejakulacji w drogach rodnych kobiety nawet do kilku dni, ale poza nimi ich żywotność znacząco się skraca. Dogodne warunki, gwarantujące ich przeżycie, to przede wszystkim wilgotne środowisko, zatem wytarcie penisa i godzinny odstęp czasowy właściwie minimalizują ryzyko ciąży do zera. Być może uspokoi Pana ta odpowiedź naszego eksperta: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-zyja-plemniki-poza-organizmem-informacja-ze-szczegolami. Na przyszłość jednak sugeruję kąpiel lub prysznic przed kolejnym stosunkiem seksualnym – tak dla pewności. Jeśli jest Pan zainteresowany to odsyłam do infografiki wskazującej fakty dotyczące plemników i ich żywotności: https://portal.abczdrowie.pl/co-warto-wiedziec-o-plemniku
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.