Czy istnieje zatrucie wodne?

Witam słyszałam o zatruciu wodnym. Czy tyczy się ono też wody zawartej w żywności mam na myśli np.sery warzywa bo ja ich jem jednorazowo dużo makarony a oprócz nich ca 2 h pije lub co 1,5 250-300 ml. Czy mam się czego obawiać?

Prawidłowo powinniśmy wypijac około 1,5-2 litry płynów dziennie (wliczamy tutaj wodę zawartą w zupie, sokach, herbatach itp) + woda zawarta w pożywieniu. Ilość, o których Pani wspomniała nie doprowadzą do zatrucia wodnego. Zapotrzebowanie zwiększa się w trakcie i po wysiłku fizycznym oraz w upalne dni. Niedobór wody w organiżmie objawia się suchością w buzi, wyschniętymi wargami oraz zmęczeniem. Należy słuchać swojego organizmu i nie przesadzać w żadną stronę.

Witam,

zalecam picie około 2l płynów dziennie. Nie jest prawodopodobnym do doprowadzenia przez Pania do zatrucia wodnego.

Pozdawiam
Joanna Waisluk
Dietetyk