Objawy zatrucia wodnego

Witam,słyszałam ostatnio o zatruciu wodnym którego przyczyną jest wypicie zbyt dużej ilości wody. Boję się że może mnie to spotkać,gdyż jem porcje warzyw chleb i popijam kubkiem herbaty co łącznie daje 500ml płynów, natomiast za 2h jem 100g sera i kubek płynów czyli 700ml więc w ciągu 2h 1200ml. Proszę o odpowiedź

Proszę się nie obawiać - zatrucie wodne to bardzo rzadko występujący problem i związany jest z drastycznie wysoką podażą płynów jaka występuje np. u sportowców lub przy zaburzeniach układu wydalniczego. Przyjmowane przez Panią ilości płynów mieszczą się w granicach normy. Spożycie płynów w ciągu dnia powinno się mieścić między 1.5-2.5 l (może być zwiększone przy upałach). Stałe przyjmowanie wiekszej ilości płynów (np. 3.5 l) może się wiązać z niekorzystnymi powikłaniami układu krążenia, dlatego też picie "na siłę" dużych ilości równiez nie jest wskazane.