Czy jest możliwe przybranie na wadze z jednoczesnym pozbyciem się tłuszczu z brzucha?

Witam, mam 14 lat i mam 160 cm wzrostu, waże obecnie około 40 kg. Mam kościste ręcę i widać mi żebra. Jest pewien problem dotyczący mojego brzucha, nie mam fałdek tłuszczu ani nic, ale jest on wypukły i okrągły, jest to powód moich zmartwień od dawna, ponieważ chciałabym trochę przytyć, ale boje się , że brzuch powiększy się jeszcze bardziej. Czy jest jakieś sensowne rozwiązanie problemu ? Czy da sie pozbyc brzucha i jednocześnie przybrać na wadzę ?
14 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Przytycie przy jednoczesnym uniknięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej jest w pełni możliwe. Konieczne jest zwiększenie podaży energii w stosunku do normy, a więc na poziomie ok 1800-2000kcal. Jednocześnie powinna ona pochodzić ze zdrowych produktów spożywczych, a nie słodyczy, żywności typu fast food i słonych przekąsek.
W ten sposób masa ciała wzrośnie, bez efektu odkładania się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Nie zawsze jednak możliwe jest dokonanie znaczących zmian w tym zakresie - często niska masa ciała jest dziedziczna i związana z szybką przemianą materii.
pozdrawiam