Czy jest sens konsultacji z psychologiem dziecięcym przez internet?

Dzien dobry! Mam pytanie do psychologa dziecięcego. Czy ma sens szukanie specjalisty który udzielilby porady on-line (tel lub skype), dotyczącej relacji miedzy 4latkiem a Jego młodszym rodzeństwem, rocznymi bliźniakami? Czy bez "zobaczenia" dzieci takie konsultacje maja wogole sens? Mieszkamy w miejscu gdzie ciężko o psychologa dziecięcego, stad mój pomysl żeby szukac przez internet. Chcialabym aby ktoś doradzil jak reagować na zachowania agresywne lub na prośby o separowanie starszego syna od młodszych. Z góry dziekuje za odpowiedz!

Mgr Joanna Szlasa Psychologia

Dzień dobry,
konsultacje psychologiczne online są coraz powszechniejszą metodą współpracy z psychologiem. Mimo kontaktu jedyne online, nie ustępują wizytom fizycznym w gabinecie. Są oczywiście przypadki, kiedy kontakt bezpośredni jest dogodniejszy, ale myślę, że na początku może Pani skorzystać z konsultacji online, nawet takiej krótkiej 0,5h na skype, aby opisać problem i aby psycholog mógł się ustosunkować do tego i zdecydować, czy będzie Pani w stanie pomóc zdalnie. Zwłaszcza, że pisze Pani, iż nie ma w Pani miejscowości psychologa dziecięcego. Warto spróbować. Są pacjenci, którzy tylko w ten sposób się konsultują, a inni preferują formę bezpośrednią. Zachęcam do spróbowania.
Pozdrawiam,
Joanna Szlasa