Czy jestem zła matka skoro zastanawiam się mając 2 małych synów czy nie lepiej by było mieć córkę?

Witam. Czy jestem zła matka skoro zastanawiam się majac 2 malych synow czy nie lepiej by bylo miec córkę? Odczuwam strach jak to bedzie w przyszlosci. Bo córka to zawsze córka.

Witam,

za bardzo skupia się Pani nad tym czego nie ma, jednocześnie nie doceniając dar, którym są zdrowe dzieci, syn bardziej może być wrażliwy na potrzeby matki niż córka. Z Pani opisu niewiele można wnioskować, często jest tak, że mamy jakieś przekonania, które wynikają z socjalizacji, kulturowo są przyjęte i tak kształtuje się rozwój dziecka. Kim będą chłopcy i w jaki sposób będą funkcjonować w relacjach społecznych, głównie zależy od relacji osób znaczących, np. rodziców. Niepotrzebnie skupia się Pani na swoich obawach "jak to będzie w przyszłości?" Miłość matczyna inaczej przebiega wobec syna i córki - wynika to z różnic płciowych, niemowlę każde dziecko potrzebuje bezpieczeństwa, troski, uwagi i opieki rodziców. W drugim roku życia chłopcy staja się bardziej niezależni od rodziców (stereotypowy podział ról). Trzeba zadbać o to co "tu i teraz", ponieważ na przeszłość nie mamy wpływu, nie można cofnąć czasu - na to co będzie, jeśli skupimy się na chwili obecnej "tu i teraz"możemy kształtować rzeczywistość. Ludzie którzy zakotwiczają w przyszłości żyją w ciągłym irracjonalnym strachu (lęku) - czują niepokój, napięcie - tych emocji doświadczają też ich dzieci. Relacja matki z synem jest bardzo ważna, dzięki matce mały chłopiec może stać się empatycznym mężem i ojcem. Zachęcam Panią do pogłębiania wiedzy w tym obszarze, jest Pani mamą refleksyjną, zastanawia się Pani nad tym, co myśli, jest Pani dobrą mamą. Zachęcam do poczytania:

http://www.styl.pl/mama/wychowanie/news-jak-madrze-wychowac-syna,nId,383798
http://zwierciadlo.pl/psychologia/jak-wychowywac-chlopcow
https://wpolityce.pl/lifestyle/194175-wychowanie-chlopca-na-mezczyzne-wymaga-wspierania-rozwoju-jego-tozsamosci-na-roznych-etapach-zycia-mowi-psycholog-dr-szymon-grzelak-nasz-wywiad
Pozdrawiam serdecznie