Czy lekarz pediatria możne przepisać lek Megace?

Witam. Jestem na skraju anoreksji ,ważę 59 kg przy wzroscie 186cm. Chciałbym wiedzieć ,czy lekarz pediatra moze wystawić recepte na Megace.

Niezależnie od podjęcia farmakoterapii w tej sytuacji należy podjąć konsultacje z lekarzem psychiatrą oraz psychologiem. Podjęcie psychoterapii i leczenia jest konieczne, by poradzić sobie z tą (zagrażającą życiu) chorobą. Zachęcam do zdecydowanego działania.

Dzień dobry. Megace jest lekiem wspomagającym leczenie anoreksji od strony farmakologicznej. Leczenie podstawowe stanowi psychoterapia. Jednak podstawą każdego leczenia jest właściwa diagnostyka. Czy tak stało się w pańskim przypadku? Proporcja wzrostu do wagi, którą Pan opisuje może wynikać również z fazy rozwojowej, w której Pan się znajduje. W tym wieku często występuje nagły wzrost i niedostateczna waga. Nie stanowi to jednak jednostki chorobowej, choć może powodować dyskomfort psychiczny spowodowany niezadowoleniem z wyglądu. Jeśli nie towarzyszy temu rygorystyczne stosowanie diety ograniczającej przyjmowane kalorie, to nie mówimy tutaj o zaburzeniu wagi. Jeśli coś Pana niepokoi, polecam konsultację psychodietetyczną. Jeśli jest Pan pod opieką lekarza lub terapeuty, powinien udzielić Panu właściwego wsparcia. Pozdrawiam.