Czy lekarz się myli i nie mam ChAD?

Mam zdiagnozowany chad od półtora roku. Natomiast ciągle uważam, że nie jestem chora ze to wszystko to lipa. Ze lekarz wie tylko to co ja mu mowie, ze psychiatria to jak magia, nie mozna niczym sprawdzic namacalnie czy jest sie chorym czy nie. Ostatnio kombinuje z lekami by sobie udowodnic czy to chad czy nie. Odstawilam miedzy innymi neuroleptyk i został mi tylko lek przeciwdepresyjny i normotyk( jego odstawie w nastepnej kolejności) i zobacze czy poszybuje w kosmos. Jesli tak to nie bede miec zludzen że choruje jesli nie to racja jest po mojej stronie i to nie chad mimo ze lekarz nie ma watpliwosci. W glowie mam kosmos i szarpie sie sama z soba.To jakaś obsesja. Nie moge brac leków bo jeśli okaże się ze jestem zdrowa to leki mogą mi zaszkodzić.

Dzień dobry, warto zastanowić się dlaczego ma Pani taki problem z zaufaniem lekarzowi? Nikt bez powodu nie przepisałby Pani takich leków i nie postawił takiej diagnozy. Psychiatra często zdiagnozuje pacjenta poprzez rozmowę, jednak nie zawsze ma znaczenie co pacjent mówi, czasami zwraca się uwagę jak mówi. Pewnych objawów nie da się ukryć, nie wszystkich pacjent jest czasami świadom. Odstawienie leków może doprowadzić do pogorszenia Pani stanu, nasilenia objawów. Warto pomyśleć o psychoterapii i dbać o leczenie farmakologiczne. To daje dużą szanse na powrót do normalnego życia bez objawów.
Pozdrawiam A. Pacia