Jak żyć z osobą chorą na CHAD?

Witam, Mam 28 lat, cztery lata bylem z kobietą chorą na CHAD, w tym czasie mieliśmy wiele rozstań i zejśc( mam świadomość na czym polega ta choroba, wiedziałem od początku), jednak teraz mam wrażenie że to koniec, głowa mówi mi co innego a serce co innego, jak sobie z tym poradzić? Mam wrażenie że godząc się z tym zostawie moją ukochaną samą z tym choróbskiem i w fazie depresji sobie nie poradzi, o czym mi mówiła wiele razy że gdyby nie ja to już by ze sobą skończyła.. Nie wiem jak postąpić.

Witam, kwestia pozostania w związku lub jego zakończenia to nie tylko kwestia uczuć ale i decyzji, czasami kochamy kogoś z kim nie jesteśmy w stanie być z bardzo różnych powodów. Pozostanie z partnerką tylko z powodu tego, że boi się Pan,że coś się jej złego stanie raczej nie rokuje dobrze, ani dla niej ani dla Pana. Sugeruję uczciwie przeanalizować inne motywacje ewentualnego kontynuowania relacji, jeżeli ich nie ma lub są mało dla Pana istotne, wniosek nasuwa się sam, Proszę też zwrócić uwagę, że już kilka razy się rozstawaliście i jak rozumiem, partnerka była w stanie te rozstania przeżyć.Pozdrawiam

Witam. Historia Pan związku (mam tu na myśli rozstania i powroty) może wskazywać na to, że jednak zależy Panu na relacji z partnerką. Rozumiem, że objawy choroby mogą ją utrudniać. Nie wiem czy Pana partnerka korzysta z pomocy psychiatry i psychologa. Bardzo ważne w CHAD jest przyjmowanie leków zgodnie z zaleceniami lekarza. Niezwykle pomocna jest też terapia, która pomaga w radzeniu sobie z chorobą i jej objawami. To pozwoli Pana partnerce na bardziej stabilne samopoczucie. Bez względu na to jaką podejmie Pan decyzję może Pan pomóc partnerce w znalezieniu lekarza i psychologa.