Czy lepiej zakazać ojcu całkowicie spotkań z córką?

Dzień dobry Proszę o radę wychowuje córeczkę z DPM córeczka wszystko rozumie ma 4 l jest nie chodząca,nie mówi ojciec dziecka pozostawił nas nawiązał kontakt z córką zaczął dziecko odwiedzać zazwyczaj gdy jest pod wpływem alkoholu córka uwielbia spotkania z ojcem tylko problemem jest to że ojciec przychodzi np.2,3 dni pod rząd następnie nie utrzymuje kontaktu wogole córka wtedy podchodzi pod drzwi czeka wypowiada słowo tata jest bardzo smutna przez następne dni jak już wydaje się że dziecko zapomniało pojawia się znowu ojciec niszczac spokój dziecka czy w takim wypadku zakazać ojcu całkowitych spotkań z córką,boje się iż córka "zablokuje " się rozwojowo raz ojciec jest następnie przypomina sobie o dziecku po miesiącu

Dzień dobry.

Jestem psychologiem, który pracuje w Pieczy Zastępczej, więc znam i rozumiem pani dylemat, frustrację i być może bezradność związana z kontaktem rodzica z dzieckiem.
To co pierwsze przyszło mi na myśl, to uregulowanie kontaktów córki z ojcem przez sąd, zwłaszcza jeśli przychodzi nieregularnie i pod wpływem alkoholu.

Pozdrawiam,
Sylwia Wilk