Czy spotkać się z ojcem, mimo protestów mamy?

Jestem dorosła mam męża i dzieci. Moi rodzice niedawno się rozwiedli. Ojciec odszedł do innej, jest za granicą,a mama mimo intercyzy miała problemy z wierzycielami taty. Ja chcę spotkać się z ojcem na co mama reaguje obwinianiem mnie, jest obrażona rozłącza się gdy próbuję z nią rozmawiać przez telefon na ten temat. Czuję się jak między młotem a kowadłem. W dzieciństwie w oczach mamy to ja byłam najgorsza. Rodzice często kłócili się przy mnie, moim bracie i siostrze. Dlatego ich rozwód nie był dla mnie szokiem, chociaż to bardzo przeżyłam. Nie wiem jak rozmawiać z mamą na ten temat.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Rozwód jest bardzo trudnym przeżyciem dla małżonków. Zwykle dochodzi do niego, kiedy napięcie między partnerami jest już tak duże, że nie ma odwrotu i związek się rozpada. Stąd też biorą się późniejsze ciężkie emocje i wzajemne obwinianie się eks-małżonków. Jednak Pani to nie dotyczy. Rodzice bez względu czy są razem czy nie nadal są Pani rodzicami. Ma Pani takie samo prawo spotykać się z matką, jak i ojcem. Proszę także nie zapominać, że jest Pani dorosłą kobietą i sama decyduje, z kim i kiedy chce się Pani spotkać. Pani mama przeżywa trudny okres, a okoliczności rozstania mogą wzmagać w niej negatywne nastawienie do Pani ojca. Warto z mamą porozmawiać na temat tego, co ona teraz przeżywa. Szczera rozmowa może pomóc Pani zrozumieć, co się z nią dzieje i jakiej ona teraz potrzebuje pomocy. Pani mama może czuć się "zdradzona", kiedy mówi Pani o spotkaniach z ojcem. Dlatego warto porozmawiać o tym w cztery oczy i wyjaśnić sobie nawzajem, co odczuwacie w związku z tą sytuacją. Warto jasno postawić sprawę, że Pani tata pozostanie nim bez względu na sytuację między nimi. Może Pani zapytać mamę, co takiego się dzieje, że ona nie zgadza się na spotkania z nim i czuje się urażona, kiedy Pani o tym mówi. Warto także, żeby porozmawiała Pani z resztą rodzeństwa i wspólnie z nimi ustaliła, jak możecie pomóc mamie. Razem możecie z nią porozmawiać i wyjaśnić sobie trudne sprawy. Jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie mimo prób z Pani strony, warto zgłosić się wspólnie z mamą do psychologa lub psychoterapeuty. Może w ten sposób uda się Wam wpłynąć na zmianę sytuacji i poprawić Wasze relacje.

Pozdrawiam